Biuletyn Informacji Publicznej - Szkoła Podstawowa im. Górali Żywieckich w Okrajniku

logo BIP

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Szkoła Podstawowa im. Górali Żywieckich w Okrajniku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: https://spokrajnik.edupage.org/

Data publikacji strony internetowej: 16.11.2020 r.

Status pod względem zgodności:

Strona internetowa jest częściowo zgodna z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. 2019 r. poz. 848) z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niepełne dostosowanie wynika z następujących przyczyn:
- dokumenty z rozszerzeniem PDF są dokumentami bez możliwości edycji,
- filmy np. z wydarzeń szkoły nie zawierają napisów dla osób niesłyszących,
- zdjęcia nie posiadają pełnych opisów alternatywnych.

Przygotowanie oświadczenia w sprawie dostępności:

Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 16.11.2020 r.

Metoda przygotowania oświadczenia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

 

Klawisze dostępu:

  • oprócz myszki po witrynie można poruszać się za pomocą klawiatury,
  • klawisz "TAB" przesunie kursor do każdej z opcji nawigacji lub linków na ekranie,
  • po naciśnięciu Enter nastąpi przejście do zaznaczonego odnośnika,
  • używając strzałek "w dół" i "w górę" można przewijać stronę.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe:

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o natychmiastowy kontakt z sekretariatem szkoły spokrajnik@interia.pl lub pod numerem telefonu 33 865 17 05. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich:

https://www.rpo.gov.pl/

Dane teleadresowe podmiotu publicznego

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa im. Górali Żywieckich w Okrajniku

Adres szkoły: ul. Żywiecka 82

                        34-321 Łękawica

E-mail szkoły: spokrajnik@interia.pl

Strona internetowa: https://spokrajnik.edupage.org/

Telefon: 33 865 17 05

 

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

Szkoła Podstawowa im. Górali Żywieckich w Okrajniku mieści się w dwupiętrowym budynku pod adresem ul. Żywiecka 82, 34-321 Łękawica. Budynek znajduje się zaraz przy drodze wojewódzkiej. Budynek nie jest obiektem zabytkowym, nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  1. Dojazd do szkoły

W odległości ok. 100 metrów od wejścia głównego do szkoły znajduje się przystanek autobusowy – Łękawica Górna (szkoła) – z którego można chodnikiem dotrzeć do szkoły.

  1. Wejście do szkoły

Od strony parkingu i przystanku autobusowego do głównego wejścia do budynku prowadzi utwardzony chodnik Wejście główne po siedmiu schodach zabezpieczonych metalową barierką - wejście znajdujące się od ulicy Zakopiańskiej (oznaczone tabliczką WEJŚCIE umieszczoną na drzwiach). Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły – trzeba zadzwonić na dzwonek. Wejście dwuskrzydłowe. Szerokość drzwi po otworzeniu dwóch skrzydeł -130cm.

Po przejściu przez drzwi wejściowe znajdujemy się w korytarzu, w którym mieszczą się drzwi po prawej stronie do sekretariatu i gabinetu dyrektora. Następnie skręcamy w lewo i schodzimy po dwóch stopniach do korytarza, na którym znajduje się szatnia. Korytarz prowadzi do oddziału przedszkolnego, korytarza głównego, toalet oraz do schodów prowadzących na pierwsze i drugie piętro.

  1. Wyjście ze szkoły

Ze szkoły wyjście główne znajduje się od strony ul. Zakopiańskiej, w pobliżu przystanku autobusowego oraz ok. 100 m od parkingu. Zejście po 5 schodach zabezpieczonych metalową barierką. Wyjście dwuskrzydłowe. Szerokość drzwi po otworzeniu dwóch skrzydeł -130cm.

  1. Dostępność budynku

Skrzydła szkolne znajdują się na parterze, pierwszym i drugim piętrze. Na parterze znajduje się oddział przedszkolny oraz toalety. Korytarz główny jest szeroki. Pomieszczenia dydaktyczne i biblioteka nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych (drzwi 80 cm) oraz zlokalizowane na różnych piętrach, do których prowadzą schody zabezpieczone barierką. Nie ma windy.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W szkole nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku dostępna jest wizualna informacja o rozkładzie pomieszczeń W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabo widzących.

Nie można skorzystać z tłumacza języka migowego. Brak informacji dotykowej/głosowej.

Pracownicy udzielający pomocy przy wejściu do budynku - osobami oddelegowanymi do pomocy osobom niepełnosprawnym przy wejściu do budynku są pracownicy obsługi. Powiadamianie wskazanych pracowników odbywa się za pomocą dzwonka znajdującego się przy drzwiach wejściowych

  1. Dostępność parkingu

Przy szkole znajduje się parking gminny, nieutwardzony – wjazd i wyjazd od ulicy Żywieckiej. Parking jest dostępny w godzinach pracy szkoły. Od strony parkingu do głównego wejścia należy pokonać 7 schodów, nie ma tu podjazdu dla wózków.

  1. Dostępność toalety

Toaleta dla interesantów znajduje się na parterze. Toaleta nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.